Australian Amateur Top 6

BALLROOM

2020
Event Cancelled due to COVID-19
2019
1st. Felix & Christina Park (NSW)
2nd. Brodie Barden & Lana Skrgic de-Fonseka (WA)
3rd. Andrew Nolo & Sarlote Jaske (VIC)
4th. Alan Tentser & Emily Zhang (VIC)
5th. Mihai Cotos & Stephanie Leyden (VIC)
6th. Mitchell Kirkby & Brieanna Pincer (WA)
2018
1st. Brodie Barden & Lana Skrgic de-Fonseka (WA)
2nd. Andrew Nolo & Sarlote Jaske (VIC)
3rd. Alan Tentser & Emily Zhang (VIC)
4th. Mihai Cotos & Stephanie Leyden (VIC)
5th. Jonathan Kontrobarsky & Talysa Trevallion (NSW)
6th. Jordan Saisi & Violeta Brau Mugica (VIC)
2017
1st. Brodie Barden & Lana Skrgic de-Fonseka (WA)
2nd. Andrew Nolo & Sarlote Jaske (VIC)
3rd. Felix & Christina Park (NSW)
4th. Lyneham & Rae-Li Forrest (NSW)
5th. Mihai Cotos & Stephanie Leyden (VIC)
6th. Julian Tsotsos & Sheree Selemba (VIC)
2016
1st. Brodie Barden & Lana Skrgic de-Fonseka (WA)
2nd. Alan Tentser & Julia Vitebsky (VIC)
3rd. Felix & Christina Park (NSW)
4th. Andrew Nolo & Alexandra Vladimirov (VIC)
5th. Lyneham & Rae-Li Forest (NSW)
6th. Dominic Meyers & Harrietanne Embling (VIC)
2015
1st. Mario Cicala & Bianca Tonizzo (WA)
2nd. Brodie Barden & Lana Skrgic de-Fonseka (WA)
3rd. Lyneham Forrest & Talysa Trevallion (NSW)
4th. Jared Taylor & Kelly Morris (NSW)
5th. Felix & Christina Park (NSW)
6th. Julian Tsotsos & Sheree Selemba (VIC)
2014
1st. Mario Cicala & Bianca Tonizzo (WA)
2nd. Alan Tentser & Julia Vitebsky (VIC)
3rd. Andrew Nolo & Alexandra Vladimirov (VIC)
4th. Brodie Barden  & Lana Skrgic de-Fonseka (WA)
5th. Jared Taylor & Kelly Morris (NSW)
6th. Gino Cella & Shannen Clarke (VIC)
2013
1st. Mario Cicala & Bianca Tonizzo (WA)
2nd. David Rozycki & Sarah Whiter (VIC)
3rd. Andrew Nolo & Alexandra Vladimirov (VIC)
4th. Gino Cella & Shannen Clarke (VIC)
5th. Jarrod & Jayne Dawson (QLD)
6th. Liam McDermott & Jessica Prince (NSW)
2012
1st. Antonio Micheli & Ekaterina Maksimova (VIC)
2nd. Mario Cicala & Bianca Tonizzo (WA)
3rd. Brodie Barden & Lana Skrgic de-Fonseka (WA)
4th. David Rozycki & Sarah Whiter (VIC)
5th. Andrew Nolo & Shannen Clarke (VIC)
6th. Andrew Buswell & Kelsey Pincer (WA)
2011
1st. Antonio Micheli & Ekaterina Maksimova (VIC)
2nd. Michael Glikman & Milana Deitch (NSW)
3rd. Brodie Barden & Lana Skrgic de-Fonseka (WA)
4th. David Rozycki & Sarah Whiter (VIC)
5th. Mitchell Ball & Rebecca Stanning (WA)
6th. Andrew Nolo & Shannen Clarke (VIC)
2010
1st. Bjorn Bitsch & Ashli Williamson (Denmark)
2nd. Markus & Mariia Hirvonen (Finland)
3rd. Antonio Micheli & Ekaterina Maksimova (VIC)
4th. Michael Glikman & Milana Deitch (NSW)
5th. Simone Carabellese & Lucia Cafagna (Italy)
6th. Steven Grinbergs & Rachelle Plaass (NSW) 
2009
1st. Masayuki Ishihara & Ayami Kubo (Japan)
2nd. Markus & Mariia Hirvonen (Finland)
3rd. Michael Glikman & Milana Deitch (NSW)
4th. Simone Carabellese & Lucia Cafagna (Italy)
5th. Chong He & Jing Shan (China)
6th. Antonio Micheli & Ekaterina Maksimova (VIC)
2008
1st. Andrea Ghigiarelli & Sara Andracchio (Italy)
2nd. Chao Yang & Yiling Tan (China)
3rd. Bjorn Bitsch & Ashli Williamson (Denmark)
4th. Masayuki Ishihara & Ayami Kubo (Japan)
5th. Markus & Mariia Hirvonen (Finland)
6th. Michael Glikman & Milana Deitch (NSW)
2007
1st. Benedetto Farruggia & Claudia  Koehler (Germany)
2nd. Chao Yang & Yiling Tan (China)
3rd. Matthew Rooke & Anna Longmore (NSW)
4th. Michael Glikman & Milana Deitch (NSW)
5th. Masayuki Ishihara & Ayami Kubo (Japan)
6th. Craig Denham & Tegan Short (WA)
2006
1st. Benedetto Farruggia & Claudia Koehler (Germany)
2nd. Chao Yang & Yiling Tan (China)
3rd. Matthew Rooke & Anna Longmore (NSW)
4th. Bjorn Bitsch & Ashli Williamson (Denmark)
5th. Masayuki Ishihara & Megumi Sato (Japan)
6th. Michel Glikman & Milana Deitch (NSW)
2005
1st. Benedetto Farruggia & Claudia Koehler (Germany)
2nd. Matthew Rooke & Anna Longmore (NSW)
3rd.Masayuki Ishihara & Megumi Sato (Japan)
4th. Glenn Hulkes & Larissa Locke (WA)
5th. Damien Kolouris & Natasha Manderson (QLD)
6th. Michael Glikman & Milana Deitch  (NSW)
2004
1st. Benedetto Farruggis & Claudia Keohler (Germany)
2nd. Matthew Rooke & Anna Longmore (NSW)
3rd. Vladis Skutans & Laura Kosite (Latvia)
4th. Andrei Mosejcuk & Susanne Miscenko (Germany)
5th. Csaba Laszlo & Szilvia Szogi (Hungary)
6th. Richard Tonizzo & Claire Hansen (Canada)
2003
1st. Matthew Rooke & Anna Longmore (NSW)
2nd. Misa Cigoj & Anastazija Novojilova (Slovenia)
3rd. Grant Barratt-Thompson & Mary Patterson (NSW)
4th. Cameron Brogan & Larissa Locke (VIC)
5th. Richard Tonizzo & Claire Hansen (Canada)
6th. Adam Blakey & Meagen Alderton (VIC)
2002
1st. Matthew Rooke & Anna Longmore (NSW)
2nd. David Tonizzo & Larissa Locke (WA)
3rd. Richard Tonizzo & Emily Reilly (WA)
4th. Grant Barratt-Thompson & Mary Patterson (NSW)
5th. Camreon Brogan & Katrina Patchett (VIC)
6th. Brian Redmond & Kerri Lavell (Ireland)
2001
1st. Matthew Rooke & Anna Longmore (NSW)
2nd. David Tonizzo & Larissa Locke (WA)
3rd. Grant Barratt-Thompson & Natalia Huber (NSW)
4th. Stefano Olivieri & Melanie Sears (NSW)
5th. Glenn Hulkes & Sherraly Stevenson (WA)
6th. Richard Tonizzo & Emily Reilly (WA)
2000
1st. Damon Sugden & Rebecca Walker (WA)
2nd. Stefano Olivieri & Karina Schembri (NSW)3
3rd. Matthew Rooke & Anna Longmore (NSW)
4th. Cameron Brogan & Kimberley Dyer (VIC)
5th. David Tonizzo & Larissa Locke (WA)
6th. Grant Barratt-Thompson & Natalia Huber (NSW)
1999
1st. Stefano Olivieri & Karina Schembri (NSW)
2nd. Cameron Brogan & Kimberley Dyer (VIC)
3rd. David Tonizzo & Larissa Locke (WA)
4th. Robert Brown & Kerry Lavelle (WA)
5th. Matthew Rooke & Anna Longmore (NSW)
6th. Craig Denham & Chentelle Eaton (WA)
1998
1st. Damon Sugden & Rebecca Walker (WA)
2nd. Tomas Atkocevicious & Kym Johnson (NSW)
3rd. Stefano Olivieri & Karina Schembri (NSW)
4th. Cameron Brogan & Kimberley Dyer (VIC)
5th. Jason Thomas & Erin Lowe (WA)
6th. Davide Tonizzo & (WA)
1997
1st. Damon Sugden & Rebecca Walker (WA)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1996
1st. Alan Shingler & Donna Reeve (UK)
2nd. Damon Sugden & Rebecca Walker (WA)
3rd. Adam Reeve & Rebecca Allen (NSW)
4th. Aiden Allen & Kelly Newton (WA)
5th. Stuart Palmer & Jenny Gozdzik (VIC)
6th. Eamon McGrath & Anita Lilley (VIC)
1995
1st. Alan Shingler & Donna Reeve (UK)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1994
1st. Adam Reeve & Melinda Wall (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1993
1st. Alan Shingler & Donna Reeve (UK)
2nd. Adam Reeve & Louise Garvie (NSW)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1992
1st. Alan Shingler & Donna Reeve (UK)
2nd. Paul Huston & Lauren Haigh (QLD)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1991
1st. Paul Huston & Lauren Haigh (QLD)
2nd. Paul Wilson & Ann Jonsson (NSW)
3rd. Adam Reeve & Stacey Geyer (NSW)
4th. Jan Tore Jacobsen & Toni Redpath (QLD)
5th. Gordon Gilkes & Chelsea Schirrmeyer (NSW)
6th. Jason Beaman & Kelly Newton (VIC)
1990
1st. Claus Jordan & Donna Reeve (Denmark)
2nd. Nick Delborello & June Robertson (WA)
3rd. Lawrence McDonald & Stacey Larsen (VIC)
4th. Paul Green & Karren Rufus (NSW)
5th. Adam Reeve & Stacey Geyer (NSW)
6th. 
1989
1st. Claus Jordan & Donna Reeve (Denmark)
2nd. Lawrence McDonald & Radmilla Mahjen (VIC)
3rd. Nick Delborello & June Robertson (WA)
4th. Paul Green & Karren Rufus (NSW)
5th. Paul Richardson & Toni Redpath (QLD)
6th. Craig Wilson & Julie Cochrane (NSW)
1988
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1987
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd. Paul Wilson & Donna Reeve (NSW)
3rd. Clive & Karen Phillips (NSW)
4th. Alan & Janine Heath (VIC)
5th. Mark & Annemarie Wilson (VIC)
6th. Laurie Peterson & Gayle Whittaker (QLD)
1986
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1985
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd. Paul Wilson & Donna Reeve (NSW)
3rd. Shane Hocking & Kym Smith (VIC)
4th. Richard & Julie Morrissey (WA)
5th. Myles West & Leeanne Bampton (NSW)
6th. Peter Anderson & Karren Rufus (NSW)
1984
1st. Clive & Karen Phillips (NSW)
2nd. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
3rd. Shane Hocking & Kym Smith (VIC)
4th. Richard & Julie Morrissey (WA)
5th. Myles West & Leeanne Bampton (NSW)
6th. Paul Wilson & Donna Reeve (NSW)
1983
1st. Stephen & Katrina Pulbrook (SA)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1982
1st. John Byrnes & Kim Fraser (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1981
1st. Stephen & Katrina Pulbrook (SA)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1980
1st. Tony Gauci & Dianne Wills-Johnson (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1979
1st. Tony Gauci & Dianne Wills-Johnson (NSW)
2nd. Warren Smekel & Diane Clare (QLD)
3rd. John & Sue Walsh (VIC)
4th. Stephen & Katrina Pulbrook (SA)
5th.
6th.
1978
1st. Warren Smekel & Diane Clare (QLD)
2nd. Tony Gauci & Dianne Wills-Johnson (NSW)
3rd. Stephen & Katrina Pulbrook (SA)
4th.
5th.
6th.
1977
1st. Warren Smekel & Diane Clare (QLD)
2nd. Ellery & Woodgate (VIC)
3rd. Tony Gauci & Dianne Wills-Johnson (NSW)
4th. Mark Sullivan & Karen Phillips (NSW)
5th. Kelvin Bates & Toni Limon (VIC)
6th. Stephen Pulbrook & Katrina Willoughby (SA)
1976
1st. Tony & Marie Suttie (VIC)
2nd. Michael Baker & Jill Waters (VIC)
3rd. Warren Smekel & Diane Clare (QLD)
4th.
5th.
6th.
1975
1st. John & Carol Kimmins (QLD)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1974
1st. Robert McKay & Virginia Chesher (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1973
1st. Doug Newton & Rosalyn Toulmin (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1972
1st. John & Wendy Thornton (QLD)
2nd. Greg Smith & Marion Alleyne (NSW)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1971
1st. Greg Smith & Marion Alleyne (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1968
1st. 
2nd. John & Carol Kimmins (QLD)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1964
1st. Dick Foley & Kay Waterman (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1963
1st. Dick Foley & Kay Waterman (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1962
1st. Dick Foley & Kay Waterman (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1961
1st. Dick Foley & Kay Waterman (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1960
1st. Dick Foley & Kay Waterman (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1959
1st. Dick Foley & Kay Waterman (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1958
1st. Dick Foley & Kay Waterman (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.

LATIN

2020
Event Cancelled due to COVID-19
2019
1st. Brodie Barden & Lana Skrgic de-Fonseka (WA)
2nd. Steven Greenwood & Jessica Bull (WA)
3rd. Mathew Nicholson & Wendy He (NSW)
4th. Matteo Papa & Arianna Del Frate (NSW)
5th. Jak Wilson & Zoe White (VIC)
6th. Jack Korlaki & Melanie Xuereb (VIC)
2018
1st. Justin & Amy Sharrock (QLD)
2nd. Thabang Baloyi & Chang Wan (NSW)
3rd. Brodie Barden & Lana Skrgic de-Fonseka (WA)
4th. Mathew Nicholson & Wendy He (NSW)
5th. Julian Caillon & Alexandra Vladimirov (NSW)
6th. Daniel Ryan & Claudia Geils (VIC)
2017
1st. Justin & Amy Sharrock (QLD)
2nd. Igor Ifliand & Camille Webb (VIC)
3rd. Brodie Barden & Lana Skrgic de-Fonseka (WA)
4th. Thabang Baloyi & Chang Wan (NSW)
5th. Lyu Masuda & Siobhan Power (VIC)
6th. Mathew Nicholson & Wendy He (NSW)
2016
1st. Igor Ifliand & Camille Webb (VIC)
2nd. Justin & Amy Sharrock (QLD)
3rd. Lyu Masuda & Siobhan Power (VIC)
4th. Thabang Baloyi & Nicole McPherson (NSW)
5th. Brodie Barden & Lana Skrgic de-Fonseka (WA)
6th. Mathew Nicholson & Wendy He (NSW)
2015
1st. Sigurdur Sigurdsson & Annalisa Zoanetti (SA)
2nd. Steven Greenwood & Hannah O'Donovan (WA)
3rd. Thabang Baloyi & Darioa Walczak (NSW)
4th. Justin & Amy Sharrock (QLD)
5th. Lyu Masuda & Siobhan Power (VIC)
6th. Igor Ifliand & Camille Webb (NSW)
2014
1st. Steven Greenwood & Hannah O'Donovan (WA)
2nd. Thabang Baloyi & Daria Walczak (NSW)
3rd. Brodie Barden & Lana Skrgic de-Fonseka (WA)
4th. Andrew Nolo & Alexandra Vladimirov (VIC)
5th. Lyu Masuda & Siobhan Power (VIC)
6th. Alex Salvador & Alice Chiocci (SA)
2013
1st. Steven Greenwood & Hannah O'Donovan (WA)
2nd. Thabang Baloyi & Daria Walczak (NSW)
3rd. Laurence Moldavsky & Nicole Prosser (NSW)
4th. Brodie Barden & Lana Skrgic de-Fonseka (WA)
5th. Declan Taylor & Kristina Grzic (QLD)
6th. Igor Ifliand & Camille Webb (NSW)
2012
1st. Julian Tocker & Annalisa Zoanetti (SA)
2nd. Craig Monley & Sriani Argaet (VIC)
3rd. Brodie Barden & Lana Skrgic de-Fonseka (WA)
4th. Steven Greenwood & Hannah O'Donovan (WA)
5th. Declan Taylor & Kristina Grzic (QLD)
6th. Lyu Ishizuka & Jessica Dorman (WA)
2011
1st. Craig Monley & Sriani Argaet (VIC)
2nd. Brodie Barden & Lana Skrgic de-Fonseka (WA)
3rd. Christopher Cannock & Hannah O'Donovan (QLD)
4th. Brad Montagnese & Tania Trigili (VIC)
5th. Declan Taylor & Kristina Grzic (QLD)
6th. Jak Ryan & Jessica Bethel (VIC)
2010
1st. Arkady Bakenov & Rosa Filippello (WA)
2nd. Li Di & Zhao Lei (China)
3rd. Jeremy Basile & Megan Wragg (VIC)
4th. Craig Monley & Sriani Argaet (VIC)
5th. Steven Greenwood & Jessica Dorman (WA)
6th. Aric Yegudkin & Masha Belash (NSW)
2009
1st. Arkady Bakenov & Rosa Filippello (WA)
2nd. Jeremy Basile & Megan Wragg (VIC)
3rd. Manuel Favila & Yulia Nikitenko (WA)
4th. Craig Monley & Sriani Argaet (VIC)
5th. Aric Yegudkin & Masha Belash (NSW)
6th. Steven Greenwood & Jessica Dorman (WA)
2008
1st. Mirko Sciolan & Nuria Santalucia (VIC)
2nd. Gergoire Lyonnet & Anastasija Gorbachenko (France)
3rd. Aleksander Altukhov & Oksana Dmytrenko (USA)
4th. Jevgenjis Suvorovs & Andrea Zelinkova (Latvia)
5th. Stefano Oradei & Veera Kinnunen (Sweden)
6th. Markku Hyvarinen & Disa Kortelainen (Finland)
2007
1st. Mirko Sciolan & Nuria Santalucia (VIC)
2nd. Arsen Kishishian & Yulia Nikitenko (VIC)
3rd. Yin Shan & Fu Yue (China)
4th. Jeremy Garner & Sarah Hives (VIC)
5th. Craig Monley & Sriani Argaet (VIC)
6th. Aric Yegudkin & Masha Belash (NSW)
2006
1st. Maurizio Vescovo & Melinda (Hungary)
2nd. Michael Miziner & Anastasia Belykh (NSW)
3rd. Joshua Keefe & Annalisa Zoanetti (WA)
4th. Jeremy & Amanda Garner (VIC)
5th. Mirko Sciolan & Nuria Santalucia (VIC)
6th. Sasha Farber & Giselle Peacock (NSW)
2005
1st. Riccardo Cocchi & Joanne Wilkinson (Italy)
2nd. Arsen Kishishian & Alarna Donovan (VIC)
3rd. Michael Miziner & Anastasia Belykh (NSW)
4th. Jeremy & Amanda Garner (VIC)
5th. Joshua Keefe & Annalisa Zoanetti (WA)
6th. Trent Whiddon & Peta Murgatroyd (WA)
2004
1st. Peter Stokkebroe & Kristina Juel (Denmark)
2nd. Evgeni Smagin & Rachel Heron (UK)
3rd. Arsen Kishishian & Alarna Donovan (VIC)
4th. Robin Sewell & Nuria Santalucia (VIC)
5th. Jeremy & Amanda Garner (VIC)
6th. Nathan Meyers & Karina Schembri (VIC)
2003
1st. Maurizio Vescovo & Melinda (Hungary)
2nd. Evgeni Smagin & Rachel Heron (UK)
3rd. Arsen Kishishian & Alarna Donovan (VIC)
4th. Misa Cigoj & Anastasija Novojilova (Slovenia)
5th. Jeremy & Amanda Garner (VIC)
6th. Joel Hughes & Rachel Jones (NSW)
2002
1st. Arsen Kishishian & Alarna Donovan (VIC)
2nd. Nathan Meyers & Nuria Santalucia (VIC)
3rd. Jeremy & Amanda Garner (VIC)
4th. Joe Hughes & Rachel Jones (NSW)
5th. Slavatore Vecchio & Tamara Pitts (QLD)
6th. Adam Blakey & Meagen Alderton (VIC)
2001
1st. Joshua Keefe & Daniella Miller (WA)
2nd. Nathan Meyers & Nuria Santalucia (VIC)
3rd. Danny Parker & Kristina Palamidovska (NSW)
4th. Scott Cleaver & Vanessa Polimeno (WA)
5th. Michael Miziner & Mary Patterson (NSW)
6th. Adam Blakey & Meagen Alderton (VIC)
2000
1st. Sandro Catalano  & Sherrie-Lea McGrath (NSW)
2nd. Joshua Keefe & Daniella Miller (WA)
3rd. Nathan Meyers & Rachel Jones (VIC)
4th. Danny Parker & Kristina Palamidovska (NSW)
5th. Stefano Olivieri & Karina Schembri (NSW)
6th. Mark McDonald & Katrina Muller (WA)
1999
1st. Mark McDonald & Rachel Anderson (NSW)
2nd. Sandro Catalano & Sherrie-Lea McGrath (NSW)
3rd. Nathan Meyers & Rachel Jones (VIC)
4th. Joshua Keefe & Daniella Miller (WA)
5th. Danny Parker & Kristina Palimadovska (NSW)
6th. Scott Cleaver & Vanessa Polimeno (WA)
1998
1st. Michael Carey & Michelle Rouw (VIC)
2nd. Sandro Catalano & Sherrie-Lea McGrath (NSW)
3rd. Mark McDonald & Rachel Anderson (NSW)
4th. Stefano Olivieri & Karina Schembri (NSW)
5th. Nathan Meyers & Rachel Jones (VIC)
6th. Joe Polimeno & Chenelle Dewar (WA)
1997
1st. Michael Carey & Michelle Rouw (VIC)
2nd. David Feast & Tamara Cranswick (WA)
3rd. Allan Davis & Sherrie-Lea McGrath (NSW)
4th. Mark McDonald & Rachel Anderson (NSW)
5th. Damien Whitewood & Lorelle Johnson (WA)
6th. Sandro Catalano & Therese Clarke (NSW)
1996
1st. Joe Polimeno & Julie Jones (WA)
2nd. Michael Carey & Michelle Rouw (VIC)
3rd. David Feast & Tamara Cranswick (WA)
4th. Sandro Catalano & Therese Clarke (NSW)
5th. Aiden Allen & Kelly Newton (WA)
6th. Adam Reeve & Rebecca Allen (NSW)
1995
1st. Chris Ryan & Karen O'Brien (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th. Michael Carey & Michelle Rouw (VIC)
6th.
1994
1st. Paul Green & Karren Rufus (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1993
1st. Paul Green & Karren Rufus (NSW)
2nd. Adam Reeve & Louise Garvie (NSW)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1992
1st. Paul Green & Karren Rufus (NSW)
2nd. 
3rd. Damian Ciranna & Joanne Wilkinson (WA)
4th. 
5th. Sandro Catalano & Natalie Flugge (WA)
6th. 
1991
1st. Paul Green & Karren Rufus (NSW)
2nd. Damien Evans & Tania Leban (UK)
3rd.
4th.
5th. Sandro Catalano & Natalie Flugge (WA)
6th. Shane McCormack & Natalie Lonsdale (VIC)
1990
1st. Paul Green & Karren Rufus (NSW)
2nd. Damien Evans & Tania Leban (UK)
3rd. Nick Delborello & June Robertson (WA)
4th. Lawrence McDonald & Stacey Larsen (VIC)
5th. Trent Shipley & Leonie Vella (NSW)
6th. Adam Reeve & Stacey Geyer (NSW)
1989
1st. Dan Buric & Joanne Boden (QLD)
2nd. Lawrence McDonald & Radmilla Mahjen (VIC)
3rd. Paul Green & Karren Rufus (NSW)
4th. Nick Delborello & June Robertson (WA)
5th. Paul Richardson & Toni Redpath (QLD)
6th. Stephen Oates & Stacey Larsen (WA)
1988
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd. 
3rd.
4th.
5th.
6th.
1987
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd. Paul Wilson & Donna Reeve (NSW)
3rd. Chris & Tracey Milburn (QLD)
4th.
5th.
6th.
1986
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1985
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1984
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd. Stephen & Carinne Octigan (VIC)
3rd. Shane Hocking & Kym Smith (VIC)
4th. Peter Anderson & Karren Rufus (NSW)
5th. Lawrence McDonald & Radmilla Mahjen (VIC)
6th. Clive & Karen Phillips (NSW)
1983
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1982
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1981
1st. Gary & Babette Hatcher (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1980
1st. Tony Gauci & Dianne Wills-Johnson (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1979
1st. Tony Gauci & Dianne Wills-Johnson (NSW)
2nd. Warren Smekel & Diane Clare (QLD)
3rd. Mark & Sheryl O'Donoghue (VIC)
4th.
5th.
6th.
1978
1st. Warren Smekel & Diane Clare (QLD)
2nd. Tony Gauci & Dianne Wills-Johnson (NSW)
3rd. Mark & Sheryl O'Donoghue (VIC)
4th. John & Sheryl Sturdy (VIC)
5th.
6th.
1977
1st. Warren Smekel & Diane Clare (QLD)
2nd. Tony Gauci & Dianne Wills-Johnson (NSW)
3rd. John Sturdy & Sheryl Mynott (VIC)
4th. Mark O'Donoghue & Sheryl Rae (VIC)
5th. Michael Halliwell & Tanner(VIC)
6th. Stephen Octigan & Carinne Bird (VIC)
1976
1st. Michael Baker & Jill Waters (VIC)
2nd. Warren Smekel & Diane Clare (QLD)
3rd. Jimmy & Roseanne O'Connor (VIC)
4th.
5th.
6th.
1975
1st. Jimmy & Roseanne O'Connor (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1974
1st. John Graham & Carole Sturdy (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1973
1st. Doug Newton & Rosalyn Toulmin (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1972
1st. Greg Smith & Marion Alleyne (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1971
Greg Smith & Marion Alleyne (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1968
1st. Greg Smith & Rosalyn Toulmin (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.

NEW VOGUE

2020
Event Cancelled due to COVID-19 
2019
1st. Nicholas Mountain & Stefania Olivieri (NSW)
2nd. Cameron Rennie & Rochelle Murdoch (WA)
3rd. Clayton Young & Pheobe Wardlaw (VIC)
4th. Mitchell Kirkby & Brieanna Pincer (WA)
5th. Daniel Guthrie & Georgia Kerton (VIC)
6th. Simon Mills & Meghan Philpott (WA)
2018
1st. Crawford Hill & Monique Savill (VIC)
2nd. Clayton Young & Pheobe Wardlaw (VIC)
3rd. Cameron Rennie & Rochelle Murdoch (WA)
4th. Simon Mills & Meghan Philpott (WA)
5th. Daniel Guthrie & Holly Moreton (VIC)
6th. Luke Martin & Laura Galasso (WA)
2017
1st. Crawford Hill & Monique Savill (VIC)
2nd. Clayton Young & Pheobe Wardlaw (VIC)
3rd. Joseph Mallaby & Helen Coker (VIC)
4th. Justin Bourke & Lori McTaggart (VIC)
5th. Damien Tham & Cassie Bayden (VIC)
6th. Cameron Rennie & Rochelle Murdoch (WA)
2016
1st. Andrew Buswell & Kelsey Pincer (WA)
2nd. Crawford Hill & Monique Savill (VIC)
3rd. Dominic Meyers & Harrietanne Embling (VIC)
4th. Matthew Coulson & Katie Van der Kraan (VIC)
5th. Cameron May & Emma O'Reilly (NSW)
6th. Damien Tham & Cassie Bayden (VIC)
2015.
1st. Andrew Buswell & Kelsey Pincer (WA)
2nd. Crawford Hill & Monique Savill (VIC)
3rd. Timothy Cole & Rebecca Nicholas (VIC)
4th. Matthew Coulson & Katie Van der Kraan (VIC)
5th. Simon Browne & Angela Schumann (VIC)
6th. Damien Tham & Cassie Bayden (VIC)
2014
1st. Andrew Buswell & Kelsey Pincer (WA)
2nd. Gino Cella & Shannen Clarke (VIC)
3rd. Rhett Watts & Ashliegh Tibb (VIC)
4th. Liam McDermott & Jessica Prince (NSW)
5th. Julian Tsotsos & Sheree Selemba (VIC)
6th. Adrian Marcato & Marianna Boin (VIC)
2013
1st. Jarrod & Jayne Dawson (QLD)
2nd. Andrew Buswell & Kelsey Pincer (WA)
3rd. Liam McDermott & Jessica Prince (NSW)
4th. Damian Kolbas & Nikki Blanch (NSW)
5th. Rhett Watts & Ashleigh Tibb (VIC)
6th. James Van Eslwyk & Amanda Peden (QLD)
2012
1st. Jarrod & Jayne Dawson (QLD)
2nd. Andrew Nolo & Shannen Clarke (VIC)
3rd. Andrew Buswell & Kelsey Pincer (WA)
4th. Liam McDermott & Jessica Prince (NSW)
5th. Adrian Marcato & Marianna Boin (VIC)
6th. Michael Virag & Rhyannon Lee (VIC)
2011
1st. Andrew Nolo & Shannen Clarke (VIC)
2nd. Jarrod & Jayne Dawson (QLD)
3rd. Sean Van Der Poel & Lauren De Rozario (WA)
4th. Liam McDermott & Jessica Prince (NSW)
5th. Andrew Buswell & Melanie Valenti (WA/VIC)
6th. Rhett Watts & Bianca Brown (VIC)
2010
1st. Brad Dawes & Jane Foley (NSW)
2nd. Andrew & Dianne Buswell (WA)
3rd. Julian Tsotsos & Melanie Valenti (VIC)
4th. Sean Van Der Poel & Lauren De Rozario (WA)
5th. Liam McDermott & Jessica Prince (NSW)
6th. Mathew Nicholson & Jenna Spyve (NZ)
2009
1st. Jacob Grech & Zalie Merrett (VIC)
2nd. Brad Dawes & Stacey Power (NSW)
3rd. Rhett Watts & Ashley Payet (VIC)
4th. Sean Van der Poel & Lauren De Rozario (WA)
5th. Julian Tsotsos & Melanie Valenti (VIC)
6th. Blair Petterd & Amanda Peden (QLD)
2008
1st. Jacob Grech & Zalie Merrett (VIC)
2nd. Brad Dawes & Nikki Blanch (NSW)
3rd. Rhett Watts & Ashley Payet (VIC)
4th. Damien Garozzo & Taryn Montgomery (QLD)
5th. Julian Tsotsos & Candice Canon (VIC)
6th. Andrew & Dianne Buswell (WA)
2007
1st. Jacob Grech & Zalie Merrett (VIC)
2nd. Rhett Watts & Amanda Kirk (VIC)
3rd. Gareth Jarrett & Samantha Larkin (VIC)
4th. Gino Cella & Lisa Baker (VIC)
5th. Andy Donnelly & Jessica Allen (VIC)
6th. Brad Dawes & Brooke Trasler (NSW)
2006
1st. Garteh Jarrett & Samantha Larkin (VIC)
2nd. Gino Cella & Lisa Baker (VIC)
3rd. Rhett Watts & Amanda Kirk (VIC)
4th. Andy Donnelly & Jessica Allen (VIC)
5th. David Coleman & Lisa Hooper (VIC)
6th. Brad Dawes & Brooke Trasler (NSW)
2005
1st. Adam Blakey & Meagen Alderton (VIC)
2nd. Andrew Howlett & Monica Fincham (VIC)
3rd. Gareth Jarrett & Samantha Larkin (VIC)
4th. David Coleman & Lisa Hooper (VIC)
5th. Rhett Salmon & April McMahon (NSW)
6th. Paul Carter & Rachel McIntosh (QLD)
2004
1st. Jacob Grech & LIsa Baker (VIC)
2nd. Andrew Howlett & Monica Fincham (VIC)
3rd. GJames Bannon & Lisa Foster (VIC)
4th. David Coleman & Lisa Hopper (VIC)
5th. Gareth & Jarrett & Samantha Larkin (VIC)
6th. Rhett Salmon & April McMahon (NSW)
2003
1st. Adam Blakey & Meagen Alderton (VIC)
2nd. Glenn Hulkes & Natalie Lowe (NSW)
3rd. Jared Parnell & Sharna Burgess (NSW)
4th. Jacob Grech & Lisa Baker (VIC)
5th. Andrew Howlett & Monica Fincham (VIC)
6th. James Bannon & Lisa Foster (VIC) 
2002
1st. Adam Blakey & Meagen Alderton (VIC)
2nd. Damon Payne & Christina Apps (QLD)
3rd. Justin Moulton & Zalie Merrett (VIC)
4th. Rhett Salmon & Amy Wells (QLD)
5th. Andrew Howlett & Monica Fincham (VIC)
6th. Robbie Yates & Abbey Ross (VI(C)
2001
1st. Stefano Olivieri & Melanie Sears (NSW)
2nd. Damon Payne & Christina Apps (QLD)
3rd. Justin Moulton & Zalie Merrett (VIC)
4th. Adam Blakey & Meagen Alderton (VIC)
5th. John Marinos & Daniella Zipf (QLD)
6th. Jred Parnell & Hayley Allen-Freeman (NSW)
2000
1st. Cameron Brogan & Kimberley Dyer (VIC)
2nd. Damon Payne & Christina Apps (QLD)
3rd. Ian Giollard & Cherie Isbell (NSW)
4th. John Marinos & Renee Thomas (QLD)
5th. Justin Moulton & Zalie Merrett (VIC)
6th. Jared Parnell & Hayley Allen-Freeman (NSW)
1999
1st. Cameron Brogan & Kimberley Dyer (VIC)
2nd. Glenn & Natalie Lowe (NSW)
3rd. John Marinos & Renee Thomas (QLD)
4th. Damon Payne & Christina Aps (QLD)
5th.  Glenn Hulkes & Sherraly Stevenson (WA)
6th. Brad & Belinda Sanders (VIC)
1998
1st. Cameron Brogan & Kimberley Dyer (VIC)
2nd. Glenn & Natalie Lowe (NSW)
3rd. 
4th.
5th. John Marinos & Renee Thomas (QLD)
6th. Brad & Belinda Sanders (VIC)
1997
1st. JasonThomas & Kelli Brogan (VIC)
2nd. Glenn & Natalie Lowe (NSW)
3rd. Cameron Brogan & Kimberley Dyer (VIC)
4th.
5th. Adam Blakey & Corrina Walker (VIC)
6th. Jason Allen & Samantha Courts (VIC)
1996
1st. Jason Thomas & Kelli Brogan (VIC)
2nd. Stefano Olivieri & Antonella Zucco (NSW)
3rd. Glenn & Natalie Lowe (NSW)
4th. Cameron Brogan & Leanne Krozen (VIC)
5th. Adam & Patricia Kent (VIC)
6th. Brad & Belinda Sanders (VIC)
1995
1st. Wayne & Susan Porter (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1994
1st. Jason Thomas & Kirsten Meyers (VIC)
2nd.
3rd.
4th. Luke Perkins & Cherrie Kissitch (QLD)
5th.
6th.
1993
1st. Jason Thomas & Lorelle Johnson (VIC)
2nd. Wayne & Susan Porter (VIC)
3rd. Stuart Palmer & Jenny Gozdzik (VIC)
4th. Luke Perkins & Cherrie Kissitch (QLD)
5th. Shane Richardson & Chelsea Schirrmeyer (NSW)
6th.
1992
1st. Russell Maybery & Gayle Wishart (VIC)
2nd. Jason Thomas & Lorelle Johnson (VIC)
3rd. 
4th.
5th.
6th. Luke Perkins & Cherrie Kissitch (QLD)
1991
1st. Gordon Gilkes & Chelsea Schirrmeyer (NSW)
2nd. Russell Mayberry & Gayle Wishart (VIC)
3rd. 
4th.
5th.
6th.
1990
1st. Russell Mayberry & Gayle Wishart (VIC)
2nd. Jason Beaman & Kylie Wall (NSW)
3rd. Gordon Gilkes & Chelsea Schirrmeyer (VIC)
4th. Michael Burton & Fiona Turvey (WA)
5th. Greg Moses & Jenny Fisher (VIC)
6th. Steven Galdona & Dianne Colledge (QLD)
1989
1st. Anthony Egan & Martha Hugens (VIC)
2nd. George Jackson & Marilyne Gray (VIC)
3rd. Gordon Gilkes & Chelsea Schirrmeyer (VIC)
4th. Jason Beaman & Kylie Wall (NSW)
5th. Russell Mayberry & Gayle Wishart (VIC)
6th. Steven Galdona & Dianne Colledge (QLD)
1988
1st. Craig Wilson & Julie Cochrane (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1987
1st. Mark & Annemarie Wilson (VIC)
2nd. Dallas & Anne Williams (VIC)
3rd. Laurie Peterson & Gayle Whittaker (QLD)
4th.
5th.
6th.
1986
1st. Craig Wilson & Tanya Baumer (NSW)
2nd. Mark & Annemarie Wilson (VIC)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1985
1st. Lawrence McDonald & Radmilla Mahjen (VIC)
2nd. Anthony Pepers & Kerrie Arthur (VIC)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1984
1st. Brent Olifent & Jenni Hillam (SA)
2nd. Anthony Pepers & Kerrie Arthur (VIC)
3rd. Lawrence McDonald & Radmilla Mahjen (VIC)
4th. Paul Wilson & Donna Reeve (NSW)
5th. Martin Jackson & Donna Gorringe (TAS)
6th. Peter Anderson & Karren Rufus (NSW)
1983
1st. Brent Olifent & Jenni Hillam (SA)
2nd. Anthony Pepers & Kerrie Arthur (VIC)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1982
1st. John Byrnes & Kim Fraser (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1981
1st. Wayne Douglas & Pam Biehl (VIC)
2nd. Brent Olifent & Jenni Hillam (SA)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1980
1st. Wayne Douglas & Pam Biehl (VIC)
2nd. Phillip & Cheryl Hocking (VIC)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1979
1st. Stephen & Katrina Pulbrook (SA)
2nd.
3rd. Wayne Douglas & Sue Scott (VIC)
4th.
5th.
6th.
1978
1st. Stephen & Katrina Pulbrook (SA)
2nd. Wayne Douglas & Sue Scott (VIC)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1977
1st. John Sturdy & Sheryl Mynott (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1976
1st. Dennis Kenny & Jeanette Thompson (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1975
1st. Alan & Ruth Lovelace-Tozer (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1974
1st. Alan & Ruth Lovelace-Tozer (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1973
1st. Ray Stevens & Jenny Mulready (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1972
1st. Ray Stevens & Jenny Mulready (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1971
1st. Les Patchett & Julie Fletcher (VIC)
2nd. Ray Stevens & Jenny Mulready (VIC)
3rd.
4th.
5th.
6th.