Australian Professional Championship Top 6

BALLROOM

2020
Event Cancelled Due To COVID-19
2019 
1st. Steven Grinbergs & Rachelle Plaass (NSW)
2nd. Jared Parnell & Ashley Payet (VIC)
3rd. Jonathan Kontrobarksy &Talysa Trevallion (NSW)
4th. David Smith & Hannah McClellan (NSW)
5th. Blair Petterd & Jane Hume (NZ)
6th. Jacob Boffa & Jessica Espisito (NSW)
2018
1st. Steven Grinbergs & Rachelle Plaass (NSW)
2nd. Jared Parnell & Ashley Payet (VIC)
3rd. David Smith & Hannah McClellan (NSW)
4th. Blair Petterd & Jane Hume (NZ)
5th. Joseph & Helen Mallaby (VIC)
6th. Daniel Buckley & Rhiannon Chelsea (QLD)
2017
1st. Steven Grinbergs & Rachelle Plaass (NSW)
2nd. David Klar & Denise Yaghi (QLD)
3rd. Takeshi & Tomomi Yamamoto (Japan)
4th. Jared Parnell & Ashley Payet (VIC)
5th. David Rozycki & Sarah Whiter (VIC)
6th. Egor Kuznetsov & Christie Bosworth (NSW)
2016
1st. Steven Grinbergs & Rachelle Plaass (NSW)
2nd. Matthew Potter & Lauren Andlovec (NSW)
3rd. Jared Parnell & Ashley Payet (VIC)
4th. Egor Kuznetsov & Christie Bosworth (NSW)
5th. Blair Petterd & Jessie Wong (QLD)
6th. Shuo Feng Zhang & Xioa Tong Zhang (China)
2015
1st. Antonio Micheli & Katusha Volgina (VIC)
2nd. David Klar & Lauren Andlovec (QLD)
3rd. Steven Grinbergs & Rachelle Plaass (NSW)
4th. Jared Parnell & Ashley Payet (VIC)
5th. Rhett & Emma Salmon (QLD)
6th. Blair Petterd & Jessie Wong (QLD)
2014
1st. David Klar & Lauren Andlovec (QLD)
2nd. Antonio Micheli & Katusha Volgina (VIC)
3rd. Jared Parnell & Ashley Payet (VIC)
4th. Damien Kolouris & Sheree Holly (SA)
5th. Rhett & Emma Salmon (QLD)
6th. Peter & Rebecca Beardsley (QLD)
2013
1st. Matthew Rooke & Jelena Samuilova (VIC)
2nd. Craig Denham & Grete Kasi (WA)
3rd. Jared Parnell & Ashley Payet (VIC)
4th. Jacob Grech & Karina Schembri (NSW)
5th. Peter & Rebecca Beardsley (QLD)
6th. Shane Lawton & Melanie Valenti (VIC)
2012
1st. Paolo Bosco & Joanne Clifton (Italy)
2nd. Craig Denham & Greta Kasi (WA)
3rd. Paul Montagnese & Masha Khazanova (NSW)
4th. Jared Parnell & Ashley Payet (VIC)
5th. Jacob Grech & Zalie Merrett (VIC)
6th. Shane Lawton & Melanie Valenti (VIC)
2011
1st. Matthew Rooke & Anna Longmore (VIC)
2nd. Craig Denham & Grete Kasi (WA)
3rd. Paul Montagnese & Masha Khazanova (NSW)
4th. Jared Parnell & Ashley Payet (VIC)
5th. Jacob Grech & Zalie Merrett (VIC)
6th. Darryl Davenport & Natalie Smith (NSW)
2010
1st. Matthew Rooke & Anna Longmore (VIC)
2nd. Zhang Shuo Feng & Cheng Chun Hsia (China)
3rd. Jared Parnell & Ashley Payet (VIC)
4th. Craig Denham & Greta Kasi (WA)
5th. Darryl Davenport & Natalie Smith (NSW)
6th. Paul Biddle & Sheree Holly (SA)
2009
1st. Matthew Rooke & Anna Longmore (VIC)
2nd. James Prouton & Kelly Lemasurier (UK)
3rd. David Tonizzo & Emily Reilly (WA)
4th. Anthony Price & Zoe Price (UK)
5th. Jared Parnell & Kelli Brogan (VIC)
6th. Darryl Davenport & Natalie Smith (NSW)
2008
1st. Grant Barratt-Thomspon & Mary Patterson (NSW)
2nd. Matthew Rooke & Anna Longmore (VIC)
3rd. James Prouton & Kelly Lemasurier (UK)
4th. David Tonizzo & Emily Reilly (WA)
5th. Mark Perkovich & Melanie Sears (NSW)
6th. Jared Parnell & Kelli Brogan (VIC)
2007
1st. Grant Barratt-Thompson & Mary Patterson (NSW)
2nd. James Prouton & Kelly Lemasurier (UK)
3rd. David Tonizzo & Emily Reilly (WA)
4th. Glenn Hulkes & Larissa Locke (WA)
5th. Anthony Price & Zoe Price (UK)
6th. Jared Parnell & Kelli Brogan (VIC)
2006
1st. Grant Barratt-Thompson & Mary Patterson (NSW)
2nd. Eamon & Anita McGrath (VIC)
3rd. david Tonizzo & Emily Reilly (WA)
4th. Glenn Hulkes & Larissa Locke (WA)
5th. Adam Blakey & Meagen Alderton (VIC)
6th. Jared Parnell & Kelli Brogan (VIC)
2005
1st. Richard & Natalie Perry (New Zealand)
2nd. Eamon & Anita McGrath (VIC)
3rd.David Tonizzo & Emily Reilly (WA)
4th. Stefano Olivieri & Natalie Lowe (NSW)
5th. David Semken & Kimberley Smith (Netherlands)
6th. Jared Parnell & Kelli Brogan (VIC)
2004
1st. Adam & Karen Reeve (Iceland)
2nd. Eamon McGrath & Anita Lilley (VIC)
3rd. David Tonizzo & Emily Reilly (WA)
4th. Jason Thomas & Erin Lowe (WA)
5th. Stefano Olivieri & Melanie Sears (NSW)
6th. Ian Gillard & Cherie Isbell (NSW)
2003
1st. Adam & Karen Reeve (Iceland)
2nd. Eamon McGrath & Anita Lilley (VIC)
3rd. Stuart Palmer & Jenny Gozdzik (VIC)
4th. Stefano Olivieri & Melanie Sears (NSW)
5th. Richard Turner & Kelli Brogan (VIC)
6th. Ian Gillard & Cherie Isbell (NSW)
2002
1st. Adam & Karen Reeve (Iceland)
2nd. Stuart Palmer & Jenny Gozdzik (VIC)
3rd. Eamon McGrath & Anita Lilley (VIC)
4th. Jason Thomas & Erin Lowe (WA)
5th. Stefano Olivieri & Melanie Sears (NSW)
6th. Darren & Lecia Putland (VIC)
2001
1st. Adam & Karen Reeve (Iceland)
2nd. Stuart Palmer & Jenny Gozdzik (VIC)
3rd. Eamon McGrath & Anita Lilley (VIC)
4th. Nick Kosovich & Elena Bacheva (WA)
5th. Jason Thomas & Erin Lowe (WA)
6th. Justyn & Amanda Manderson (QLD)
2000
1st. Paul Wilson & Ann Wilson (NSW)
2nd. Stuart Palmer & Jenny Gozdzik (VIC)
3rd. Eamon McGrath & Anita Lilley (VIC)
4th. Paul Huston & Patrice Smith (WA)
5th. Jason Thomas & Erin Lowe (WA)
6th. Only 5 couple recalled to the final.   
1999
1st. Alan & Donna Shingler (UK)
2nd. Paul Wilson & Ann Wilson (NSW)
3rd. Stuart Palmer & Jenny Gozdzik (VCI)
4th. Nick Kosovich & Elena Bacheva USA)
5th. Eamon McGrath & Anita Lilley (VIC)
6th. Jason Thomas & Erin Lowe (WA)
1998
1st. Paul Wilson & Ann Wilson (NSW)
2nd. Ian & Melinda Hayes (NSW)
3rd. Stuart Palmer & Jenny Gozdzik (VIC)
4th. Michel Mead & Toni Redpath (USA)
5th. Eamon McGrath & Anita Lilley (VIC)
6th. Ryoichi Misaka & Megumi Ishii (Japan)
1997
1st. Paul Wilson & Ann Wilson (NSW)
2nd. Craig & Sue-Ellyn Wilson (NSW)
3rd. Qi Zhu Feng & Zhang Zhen (China)
4th. Michael Mead & Toni Redpath (USA)
5th. Ian Hayes & Melinda Wall (NSW)
6th. Jason Beaman & Penny Bowden (VIC)
1996
1st. Paul & Ann Wilson (NSW)
2nd. Craig & Sue-Ellyn Wilson (NSW)
3rd. Gordon Gilkes & Terri Swenson (NSW)
4th. Anthony & Martha Egan (VIC)
5th. Glenn & Radmilla Foote (VIC)
6th. Jason Beaman & Penny Bowden (VIC)
1995
1st. Paul & Ann Wilson (NSW)
2nd. Craig & Sue-Ellyn Wilson (NSW)
3rd. Gordon Gilkes & Terri Swenson (NSW)
4th. Glenn & Radmilla Foote (VIC)
5th. Jason Beaman & Julie Freeman (VIC)
6th. Anthony & Martha Egan (VIC)
1994
1st. Paul Wilson & Ann Jonsson (NSW)
2nd. Paul Huston & Lauren Haigh (NSW)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1993
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd. Chris & Tracey Milburn (QLD)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1992
1st. Chris & Tracey Milburn (QLD)
2nd. 
3rd.
4th.
5th.
6th.
1991
1st. Shane Hocking & Kym Smith (VIC)
2nd. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1990
1st. Shane Hocking & Kym Smith (VIC)
2nd. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
3rd. Richard & Julie Morrissey (WA)
4th. Mark & Annemarie Wilson (VIC)
5th. Craig Wilson & Leeanne Bampton (NSW)
6th.Alan & Jenine Heaths (VIC)
1989
1st. Mark & Annemarie Wilson (VIC)
2nd. Brent & Jenni Olifent (VIC)
3rd. Alan & Jenine Heath (VIC)
4th. Simon & Shirley Salm (QLD)
5th. Ray & Sue McMahon (NSW)
6th. Nick Kosovich & Tracey Kerr (NSW)
1988
1st. Stephen & Katrina Pulbrook (SA)
2nd. Mark & Annemarie Wilson (VIC)
3rd. Brent & Jenni Olifent (VIC)
4th.
5th.
6th
1987
1st. Glen Tierney & Anne-Marie Powell (WA)
2nd. Stephen & Katrina Pulbrook (SA)
3rd. Doug Newton & Candy Lane (NSW)
4th. Myles West & Leeanne Bampton (NSW)
5th. Simon & Shirley Salm (QLD)
6th. 
1986
1st. Glen Tierney & Anne-Marie Powell (WA)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1985
1st. Alex & Julie Schembri (NSW)
2nd. Gary & Babette Hatcher (NSW)
3rd. Malcolm Batty & Charme Burdekin (VIC/NSW)
4th. Simon & Shirley Salm (QLD)
5th. Ray & Sue McMahon (NSW)
6th. Ross Kramer & Linda Brown (WA)
1984
1st. Alex & Julie Schembri (NSW)
2nd. Gary & Babette Hatcher (NSW)
3rd. Tony & Marie Suttie (VIC)
4th. Graham Wilson & Sonia Kruger (NSW)
5th. Ross Kramer & Linda Brown (WA)
6th. Wayne Douglas & Jenny Mulready (VIC)
1983
1st. Doug & Sue Potter (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1982
1st. Doug & Sue Potter (NSW)
2nd.
3rd.
4th. Peter & Debbie Todd (NSW)
5th.
6th. Wayne Douglas & Jenny Mulready (VIC)
1981
1st. Tony Gauci & Dianne Wills-Johnson (NSW)
2nd. Warren Smekel & Diane Clare (QLD)
3rd. John & Sue Walsh (VIC)
4th. Bruce & Dianne Stanning (VIC)
5th. Peter & Debbie Todd (NSW)
6th.
1980
1st. Waren Smekel & Diane Clare (QLD)
2nd. Bruce & Dianne Stanning (VIC)
3rd. Graham & Meryl Thomas (VIC)
4th.
5th. Peter & Debbie Todd (NSW)
6th.
1979
1st. Ray & Carole Stevens (VIC)
2nd. Doug Newton & Candy Lane (NSW)
3rd.
4th.
5th. Peter & Debbie Todd (NSW)
6th.
1978
1st. John & Wendy Thornton (QLD)
2nd. 
3rd.
4th.
5th.
6th. Peter & Debbie Todd (NSW)
1977
1st. John & Wendy Thornton (QLD)
2nd. Doug & Sue Potter (NSW)
3rd. Dennis Foley & Elaine Chapman (VIC)
4th. Robert McKay & Adele Fraser (NSW)
5th. Doug Newton & Candy Lane (NSW)
6th. Graham & Meryl Thomas (VIC)
1976
1st. Kerry Wilson & Ann Harding (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1975
1st. Kerry Wilson & Ann Harding (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1974
1st. Kerry Wilson & Ann Harding (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1973
1st. John & Wendy Thornton (QLD)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1972
1st. Kerry Wilson & Kerri Walker (NSW)
2nd. Russ & Wynne Hesketh (VIC)
3rd. Keith & Joan Collins (VIC)
4th. Dennis & Marilyn Stewart (VIC)
5th. Bruce & Dianne Hand (VIC)
6th. Graham & Meryl Thomas (VIC)
1971
1st. Russ & Wynne Hesketh (VIC)
2nd. Neil & Jenny Rosenfeld (VIC)
3rd. Darryl & Denise Coombs (NSW)
4th. Keith & Joan Collins (VIC)
5th. Jim Ward & Marion Hinitt (NSW)
6th. Dennis & Marilyn Stewart (VIC)
1970
1st. Kerry Wilson & Kerrie Walker (NSW)
2nd. Neil Jenny Rosenfeld (VIC)
3rd. R & P Troy (NSW)
4th. Keith & Joan Collins (VIC)
5th. Phillip Logan & Norma Lea (NSW)
6th. Dennis & Marilyn Stewart (VIC)
1969
1st. Kerry Wilson & Bev Ford (NSW)
2nd. Neil & Jenny Rosenfeld (VIC)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1968
1st. Neil & Jenny Rosenfeld (VIC)
2nd. Ron & Pat Shelton (VIC)
3rd. Kerrie Wilson & Bev Ford (NSW)
4th.
5th.
6th.
1967
1st. Cedric & Val Meers (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1966
1st. Cedric & Val Meers (VIC)
2nd. 
3rd.
4th.
5th.
6th.
1965
1st. Ron & Pat Shelton (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1964
1st. Kevin Gibson & Shirley Saunderson (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1963
1st. Kevin Gibson & Shirley Saunderson (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1962
1st. Kevin Gibson & Shirley Saunderson (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1961
1st. Kevin Gibson & Shirley Saunderson (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1960
Kevin Gibson & Shirley Saunderson (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1959
1st. Arthur & Linda Cornwall (NSW)
2nd. Kevin Gibson & Shirley Saunderson (VIC)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1958
Tie 1st. Arthur & Linda Cornwall (NSW) and
Kevin Gibson & Shirley Saunderson (VIC)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1957
Tie 1st. Arthur & Linda Cornwall (NSW) and
Kevin Gibson & Shirley Saunderson (VIC)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1956
1st. Arthur & Linda Cornwall (NSW)
2nd. Kevin Gibson & Shirley Saunderson (VIC)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1955
1st. Arthur & Linda Cornwall (NSW)
2nd. Kevin Gibson & Shirley Saunderson (VIC)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1954
1st. Kevin Gibson & Shirley Saunderson (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1953
1st. Kevin Gibson & Shirley Saunderson (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1952
1st. Kevin Gibson & Barbara Lee (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1951
1st. Alf Davies & Julie Reaby (NSW)
2nd. Jack & Joyce Bosley
3rd.
4th.
5th.
6th.
1950
1st. Jack & Joyce Bosley 
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1949
1st. Jack & Joyce Bosley
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1948
1st. Alf Davies & Julie Reaby (NSW)
2nd. Jack & Joyce Bosley
3rd.
4th.
5th.
6th.
1947
1st. Jack & Joyce Bosley
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1946
1st. Jack & Joyce Bosley 
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th,
1945
1st. Frank South & Muriel Watts (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.

LATIN

2020
Event Cancelled Due To COVID-19
2019 
1st. Sigurdur Sigurdsson & Annalisa Zoanetti (Iceland)
2nd. Justin & Amy Sharrock (QLD)
3rd. Igor Ifliand & Camille Webb (VIC)
4th. Craig Monley & Sriani Argaet (VIC)
5th. Jack Johnson & Joanne de Jager (WA)
6th. Daniel & Kirstin Wilks (New Zealand)
2018
1st. Sigurdur Sigurdsson & Annalisa Zoanetti (SA)
2nd. Jarryd Byrne & Alarna Donovan (VIC)
3rd. Craig Monley & Sriani Argaet (VIC)
4th. Jack Johnson & Joanne de Jager (WA)
5th. Shae Mountain & Caryn Dias (NZ)
6th. Shai Yi Shao & Rong Xin Li (China)
2017
1st. Sigurdur Sigurdsson & Annalisa Zoanetti (SA)
2nd. Wang Jun & Jia Yiwen (China)
3rd. Craig Monley & Sriani Argaet (VIC)
4th. Jack Johnson & Joanne de Jager (WA)
5th. Bernard Lim & Cheryl Yuen (Singapore)
6th. Daniel & Kirstin Wilks (New Zealand)
2016
1st. Arkady Bakenov & Rosa Filippello (UK)
2nd. Sigurdur Sigurdsson & Annalisa Zoanetti (SA)
3rd. Andrey Gorbunov & Karla Gerbes (VIC)
4th. Steven Greenwood & Hannah O'Donovan (WA)
5th. Craig Monley & Sriani Argaet (VIC)
6th. Mitchell Ball & Jessica Dorman (WA)
2015
1st. Arkady Bakenov & Rosa Filippello (UK)
2nd. Andrey Gorbunov & Karla Gerbes(VIC)
3rd. Craig Monley & Sriani Argaet (VIC)
4th. Cristian & Denise Corda (Italy)
5th. Joel Conroy & Stacey Petts (VIC)
6th. Johnny & Kristie Williams (NZ) 
2014
1st. Ronnie Vergara & Charlea Lagaras (Philippines)
2nd. Joel Conroy & Stacey Petts (VIC)
3rd. Serge Linnik & Olia Koudrina (NSW)
4th. Johnny & Kristie Williams (NZ)
5th. Leighton Stevenson & Rebecca Soleimani (VIC)
6th. Kevin & Riana Morellini (QLD)
2013
1st. Nathan Meyers & Meagen Alderton (VIC)
2nd. Shan Hou Ying & Tian Tian (China)
3rd. Chaopeng Hou & Meng Yuan (China)
4th. Craig Monley & Sriani Argaet (VIC)
5th. Serge Linnik & Olia Koudrina (NSW)
6th. Andy Phillips & Tammy Heo (VIC)
2012
1st. Zoran Plohl & Tatsiana Lahvinovich (Croatia)
2nd. Gleb Savchenko & Elena Samodanova (NSW)
3rd. Stefan Green & Adriana Sigona (NZ)
4th. Paul Montagnese & Masha Khazanova (NSW)
5th. Cody Stephens & Julie Jones (VIC)
6th. Faenza Wanoa & Viktoria Morgan (NZ)
2011
1st. Gleb Savchenko & Elena Samodanova (NSW)
2nd. Nathan Meyers & Meagen Alderton (VIC)
3rd. Adam Blakey & Zoe Unkovich (VIC)
4th. Joel Conroy & Abbey Ross (VIC)
5th. Andrew Palmer & Shynea Clarke (TAS)
6th. No Placing - Only 5 couples entered
2010
1st. Igor Boev & Karina Schembri (NSW)
2nd. David Byrnes & Karla Gerbes (VIC)
3rd. Nathan Meyers & Meagen Alderton (VIC)
4th. Adam Blakey & Zoe Unkovich (VIC)
5th. Joel Conroy & Abbey Ross (VIC)
6th. Sebastian Costa & Amanda Garner (VIC)
2009
1st. Joshua Keefe & Sara Magnanelli (Italy)
2nd. David Brynes & Karla Gerbes (VIC)
3rd. Nathan Meyers & Meagen Alderton (VIC)
4th. Adam Blakey & Zoe Unkovich (VIC)
5th. Sebastian Costa & Amanda Garner (VIC)
6th. Michael Wojcik & Natalie Beck (NSW)
2008
1st. Murizio Vescovo & Melinda (Hungary)
2nd. David Byrnes & Karla Gerbes (VIC)
3rd. Adam Blakey & Zoe Unkovich (VIC)
4th. Trent Whiddon & Gordana Grandosek (NSW)
5th. Ross Reik & Karina Schembri (NSW)
6th. Sebestian Costa & Amanda Garner (VIC)
2007
1st. Julian Manderson & Melanie Hooper (QLD)
2nd. David Byrnes & Karla Gerbes (VIC)
3rd. Andrey Gorbunov & Julie Jones (VIC)
4th. Danny Parker & Abbey Ross (NSW)
5th. Adam Blakey & Zoe Unkovich (VIC)
6th. Andrew Palmer & Briony Penrose (TAS)
2006
1st. David Byrnes & Karla Gerbes (VIC)
2nd. Adam Blakey & Meagen Alderton (VIC)
3rd. Brendan Humphreys & Zoe Unkovich (WA)
4th. Alessandro Cameretto & Nancy Berti (Italy)
5th. Chris Ryan & Julie Jones (VIC)
6th. Ken & Jennifer Pedersen (VIC)
2005
1st. Julian Manderson & Melanie Hooper (QLD)
2nd. David Byrnes & Donna Juncken (VIC)
3rd. Brendan Humphreys & Zoe Unkovich (WA)
4th. Robbie Carmelotti & Lorelle Johnson (VIC)
5th. Chris Ryan & Julie Jones (VIC)
6th. Ken & Jennifer Pedersen (VIC)
2004
1st. Adam & Karen Reeve (Iceland)
2nd. David Byrnes & Donna Juncken (VIC)
3rd. Brendan Humphreys & Zoe Unkovich (WA)
4th. Michael Wojcik & Liza Van Pelt (NSW)
5th. Chris Ryan & Julie Jones (VIC)
6th. Belman Salihovic & Valeria Rodionova (QLD)
2003
1st. David Byrnes & Donna Juncken (VIC)
2nd. Brendan Humphreys & Zoe Unkovich (WA)
3rd. Sandro Catalano & Sherrie-Lea McGrath (NSW)
4th. Michael Wojcik & LIza Van Pelt (NSW)
5th. Julian Manderson & Melanie Hooper (QLD)
6th. Shane & Kyleen Phillips (QLD)
2002
1st. Adam & Karen Reeve (Iceland)
2nd. David Byrnes & Donna Juncken (VIC)
3rd. Michel Wojcik & Liza Van Pelt (NSW)
4th. Julian Manderson & Melanie Hooper (QLD)
5th. Ken & Jennifer Pedersen (VIC)
6th. Shane & Kyleen Phillips (QLD)
2001
1st. Sandro Catalano & Sherrie-Lea McGrath (NSW)
2nd. Michael & Brenda Carey (VIC)
3rd. Nicholas Kosovich & Elena Bacheva (WA)
4th. David Byrnes & Donna Juncken (VIC)
5th. Ken & Jennifer Pedersen (VIC)
6th. Brendan Humphreys & Natalie Flugge (WA)

2000
1st. Jason Roditis & Tonia Kosovich (WA)
2nd. Neale & Nicole Byrnes (NSW)
3rd. David Byrnes & Donna Juncken (VIC)
4th. Brendan Humphreys & Natalie Flugge (WA)
5th. Michael Wojcik & Liza Van Pelt (NSW)
6th. Robbie Carmelotti & Debbie Sendal (VIC)
1999
1st. Jason Roditis & Tonia Kosovich (WA)
2nd. John Byrnes & Jane Lyttleton (UK)
3rd. Neale & Nicole Byrnes (NSW)
4th. Michael Carey & Natalie Jones (VIC)
5th. Japan - Will update once we know the name of couple.
6th. Nick Kosovich & Elena Bacheva (USA)
1998
1st. Paul Green & Karren Rufus (NSW)
2nd. John Byrnes & Jane Lyttleton (UK)
3rd. Neale & Nicole Byrnes (NSW)
4th. Lawrence McDonald & Nicole Green (NSW)
5th. Rodney Bosland & Kyanne Smith (NSW)
6th. David Feast & Tamara Cranswick (WA)
1997
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd. Paul Green & Karren Rufus (NSW)
3rd. Neale & Nicole Byrnes (NSW)
4th. Lawrence McDonald & Nicole Green (NSW)
5th. 
6th.
1996
1st. Paul Green & Karren Rufus (NSW)
2nd. Neale & Nicole Byrnes (NSW)
3rd. Lawrence McDonald & Nicole Green (NSW)
4th. Chris & Karen Ryan (VIC)
5th. Gary & Rhonda Soderlund (VIC)
6th. Shane McCormack & Leanne Soden (VIC)
1995
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd. Neale & Nicole Byrnes (NSW)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1994
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd. Neale Byrnes & Nicole Vezina (NSW)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1993
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd. Damien Percy & Natalie Jones (NSW)
3rd.
4th. Chris & Tracey Milburn (QLD)
5th.
6th.
1992
1st. Wil Van Roessel & Janine Glasson (Netherlands)
2nd. Chris & Tracey Milburn (QLD)
3rd. Dario Garguilo & Tania McGuiness (NSW)
4th. Lawrence McDonald & Jenine Heath (VIC)
5th. Damien Percy & Natalie Jones (NSW)
6th. Greg & Gabrielle Nicholson (NSW)
1991
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd. Craig Wilson & Leeanne Bampton (NSW)
3rd. Dario Garguilo & Tania McGuiness (NSW)
4th. Paul & Annette Sheehan (QLD)
5th. Simon & Shirley Salm (QLD)
6th. Tony Hulme & Maria Nogalo (VIC)

1990
1st. Jason Gilkison & Peta Roby (WA)
2nd. Alan & Jenine Heath (VIC)
3rd. Craig Wilson & Leeanne Bampton (NSW)
4th. Paul & Annette Sheehan (QLD)
5th. Simon & Shirley Salm (QLD)
6th. Ken Pedersen & Radmilla Mahjen  (VIC)
1989
1st. Brent & Jenni Olifent (VIC)
2nd. Tony Gauci & Tania McGuiness (NSW)
3rd. Alan & Jenine Heath (VIC)
4th. Brad Virtue & Candy Lane (New Zealand)
5th. Simon & Shirley Salm (QLD)
6th. Nick Kosovich & Tracey Kerr (NSW)
1988
1st. Tony Gauci & Tania McGuiness (NSW)
2nd. Brent & Jenni Olifent (VIC)
3rd. Mark & Annemarie Wilson (VIC)
4th.
5th.
6th.
1987
1st. Stephen & Carinne Octigan (VIC)
2nd. Brent & Jenni Olifent (SA)
3rd. Myles West & Leeanne Bampton (NSW)
4th. Simon & Shirley Salm (QLD)
5th. Nick Kosovich & Debbie Humphries (WA)
6th. Mark Mullholland & Sue Lavigne (WA)
1986
1st. Shane Hocking & Kym Smith (VIC)
2nd. Stephen & Carinne Octigan (VIC)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1985
1st. Tony Gauci & Tania McGuiness (NSW)
2nd. Stephen & Carinne Octigan (VIC)
3rd. Ross Kramer & Linda Brown (WA)
4th. Darryl Wilcox & Sandy Tyler (Western Australia)
5th. Roger Farley & Ruth Saupin (WA)
6th. Simon & Shirley Salm (QLD)
1984
1st. Larry & Kerry Clarke (VIC)
2nd. Gary & Babette Hatcher (NSW)
3rd. Graham Wilson & Sonia Kruger (NSW)
4th. Bernie Bondarenko & Lisa Szalkai (VIC)
5th. Ross Kramer & Linda Brown (WA)
6th. Gary Maher & Debbie Sullivan (NSW)
1983
1st. Alex & Julie Schembri (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th. Mark & Shery O'Donoghue (VIC)
1982
1st. Tony Gauci & Dianne Wills-Johnson (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1981
1st. Tony Gauci & Dianne Wills-Johnson (NSW)
2nd. Warren Smekel & Diane Clare (QLD)
3rd. Bernie Bondarenko & Deborah Woolley (VIC)
4th. Roger Farley & Partner (WA)
5th. Mark & Sheryl O'Donoghue (VIC)
6th. Peter & Debbie Todd (NSW)
1980
1st. Warren Smekel & Diane Clare (QLD)
2nd. John & Lynda Russell (VIC)
3rd. Brad & Dianne Cherrie (NSW)
4th. Peter & Debbie Todd (NSW)
5th.
6th.
1979
1st. Doug Newton & Candy Lane (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1978
1st. Doug Newton & Candy Lane (NSW)
2nd. Larry & Kerry Clarke (WA)
3rd. Peter & Debbie Todd (NSW)
4th.
5th.
6th.
1977
1st. Doug Newton & Candy Lane (NSW)
2nd. James McPherson & Miss Branch (NSW)
3rd. John & Lynda Russell (VIC)
4th. Larry & Kerry Clarke (WA)
5th. James & Shirley Stent (VIC)
6th. Mark Sims & Vicki Bradford (VIC)
1976
1st. Kerry Wilson & Ann Harding (NSW)
2nd. Alex & Julie Schembri (NSW)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1975
1st. Kerry Wilson & Ann Harding (NSW)
2nd. 
3rd.
4th.
5th.
6th.
1974
1st. Kerry Wilson & Ann Harding (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1973
1st. Russ & Wynne Hesketh (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1972
1st. Kerry Wilson & Kerrie Walker (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1971
1st. Neil & Jenny Rosenfeld (VIC)
2nd. Russ & Wynne Hesketh (VIC)
3rd. Barry & Wendy Ford (VIC)
4th.
5th.
6th.
1970
1st. Neil & Jenny Rosenfeld (VIC)
2nd. Kerry Wilson & Kerrie Walker (NSW)
3rd. Phillip Logan & Norma Lea (NSW)
4th. Barry & Wendy Ford (VIC)
5th. R & P Troy (NSW)
6th. Ray Rivers & Christine Corbett (NSW)
1969
1st. Neil & Jenny Rosenfeld (VIC)
2nd. Kerry Wilson & Bev Ford (NSW)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1968
1st. Neil & Jenny Rosenfeld (VIC)
2nd. Barry & Cheryl Wrightson (WA)
3rd. Kerry Wilson & Bev Ford (NSW)
4th.
5th.
6th.
1967
1st. Ray & Judy Rivers (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1966
1st. Neville Singh & Bette Little (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1965
1st. Neville Singh & Bette Little (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1964
1st. Cedric & Val Meers (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1963
1st. Kevin Gibson & Shirley Saunderson (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1962
1st. Kevin Gibson & Shirley Saunderson (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1961
1st. Kevin Gibson & Shirley Saunderson (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1960
1st. Harry & Pat Osborne 
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th

NEW VOGUE

2020
Event Cancelled Due To COVID-19
2019 
1st. Jared Parnell & Ashley Payet (VIC)
2nd. Crawford Hill & Monique Savill (VIC)
3rd. Andrew Buswell & Kelsey Pincer (WA)
4th. Matthew Coulson & Taylah Jackson (VIC)
5th. Blair Petterd & Jane Hume (NZ)
6th. Luke Martin & Laura Galasso (WA)
2018
1st. Stefano Olivieri & Jessica Glikman (NSW)
2nd. Matthew Coulson & Katie Van der Kraan (VIC)
3rd. Joseph & Helen Mallaby (VIC)
4th. James Van Elswyk & Jody Rollason (QLD)
5th. Blair Petterd & June Hume (NZ)
6th. Daniel & Amy Mansfield (QLD)
2017
1st. Stefano Olivieri & Jessica Prince (NSW)
2nd. Matthew Coulson & Katie Van der Kraan (VIC)
3rd. James & Van Elswyk & Jody Rollason (QLD)
4th. Ricky Hancock & Julie Wilson (NZ)
5th. Daniel & Kirstin Wilks (New Zealand)
6th. Evan & Vanessa Sutherland (VIC)
2016
1st. Jarrod & Jayne Dawson (QLD)
2nd. Blair Petterd & Jessie Wong (QLD)
3rd. Leighton Stevenson & Elise Browning (VIC)
4th. James Van Elswyk & Jody Rollason (QLD)
5th. No placing - Only 4 couples entered
6th. No placing - Only 4 couples entered
2015
1st. Jarrod & Jayne Dawson (QLD)
2nd. Johnny & Kristie Williams (NZ)
3rd. James Van Ekswyk & Amanda Peden (QLD)
4th. Nathan & Rhiannon Kirkby (WA)
5th. No Placing - Only 4 couples entered
6th. No Placing - only 4 couples entered
2014
1st. Shane Lawton & Melanie Valenti (VIC)
2nd. Jarrod & Jayne Dawson (QLD)
3rd. Johnny & Kristie Williams (NZ)
4th. James Van Elswyk & Amanda Peden (QLD)
5th. Rohan & Melissa Prince (QLD)
6th. No Placing - only 5 couples entered
2013
1st. Stefano Olivieri & Skye Wilson (NSW)
2nd. Shane Lawton & Melanie Valenti (VIC)
3rd. Andy Donnelly & Monica Fincham (VIC)
4th. Johnny & Kristie Williams (NZ)
5th. Rohan & Melissa Prince (QLD)
6th. Liam & Lenae McLaren (QLD)
2012
1st. Jacob Grech & Zalie Merrett (VIC)
2nd. Stefano Olivieri & Skye Wilson (NSW)
3rd. Shane Lawton & Melanie Valenti (VIC)
4th. Andy Donnelly & Monica Fincham (VIC)
5th. Ian Gillard & Cushla Gillard (NSW)
6th. Rohan & Melissa Prince (QLD)
2011
1st. Darryl Davenport & Natalie Smith (NSW)
2nd. Jacob Grech & Zalie Merrett (VIC)
3rd. Shane Lawton & Ashlea Milner (VIC)
4th. Andrew Howlett & Monica Fincham (VIC)
5th. Brad Dawes & Candice Canon (NSW)
6th. Ian Gillard & Cushla Gillard (NSW)
2010
1st. Darryl Davenport & Natalie Smith (NSW)
2nd. Shane Lawton & Ashlea Milner (VIC)
3rd. Andrew Howlett & Monica Fincham (VIC)
4th. Johhny Williams & Kristie Boyd (NZ)
5th. Ian Gillard & Cushla Edwards (NSW)
6th. Peter Campbell & Clare Rowe (NSW)
2009
1st. Jared Parnell & Kelli Brogan (VIC)
2nd. Darryl Davenport & Natalie Smith (NSW)
3rd. Andrew Howlett & Monica Fincham (VIC)
4th. Shane Lawton & Ashlea Milner (VIC)
5th. Ian Gillard & Cushla Edwards (NSW)
6th. Johnny Williams & Kristie Boyd (NZ)
2008
1st. Stefano Olivieri & Natalie Lowe (NSW)
2nd. Jared Parnell & Kelli Brogan (VIC)
3rd. Darryl Davenport & Natalie Smith (NSW)
4th. Andrew Howlett & Monica Fincham (VIC)
5th. Ian Gillard & Cushla Edwrads (NSW)
6th. Peter Head & Janita Berry (VIC)
2007
1st. Stefano Olivieri & Natalie Lowe (NSW)
2nd. Jared Parnell & Kelli Brogan (VIC)
3rd. Darryl Davenport & Natalie Smith (NSW)
4th. Andrew Howlett & Monica Fincham (VIC)
5th. Shane Lawton & Lucy Whitehill (VIC)
6th. Ian Gillard & Cushla Edwards (NSW)
2006
1st. Stefano Olivieri & Natalie Lowe (NSW)
2nd. Adam Blakey & Meagen Alderton (VIC)
3rd. Jared Parnell & Kelli Brogan (VIC)
4th. Ian Gillard & Cherie Isbell (NSW)
5th. Shane Lawton & Lucy Whitehill (VIC)
6th. Andrew Howlett & Monica Fincham (VIC)
2005
1st. Stefano Olivieri & Natalie Lowe (NSW)
2nd. Jared Parnell & Kelli Brogan (VIC)
3rd. Ian Gillard & Cherie Isbell (NSW)
4th. Shane Lawton & Lucy Whitehill (VIC)
5th. Peter Head & Simone Towndrow (VIC)
6th. Darryl Davenport & Nicole Baroni (WA)
2004
1st. Stefano Olivieri & Melanie Sears (NSW)
2nd. Ian Gillard & Cherie Isbell (NSW)
3rd. Shane Lawton & Lucy Whitehill (VIC)
4th. Peter Head & Simone Towndrow (VIC)
5th. Adam Del Monaco & Lauren Wood (VIC)
6th. Marcus Gilmore & Kathryn L'Estrange (QLD)
2003
1st. Stefano Olivieri & Melanie Sears (NSW)
2nd. Ian Gilard & Cherie Isbell (NSW)
3rd. Richard Turner & Kelli Brogan (VIC)
4th. Peter Head & Simone Towndrow (VIC)
5th. Shane Lawton & Lucy Whitehill (VIC)
6th. Adam Del Monaco & Lauren Wood (VIC)
2002
1st. Darren & Lecia Putland (VIC)
2nd. Stefano Olivieri & Melanie Sears (NSW)
3rd.Ian Gillard & Cherie Isbell (NSW)
4th. Peter Head & Simone Towndrow (VIC)
5th. Shane Lawton & Joanne Blackhurst (VIC)
6th.Graeme & Michelle Davidson (NZ)
2001
1st. Jason Thomas & Erin Lowe (WA)
2nd. Ian Gillard & Cherie Isbell (NSW)
3rd. Shane Lawton & Narelle Clark (VIC)
4th. Peter Head & Simone Towndrow (VIC)
5th. Stuart Himing & Stefanie Kurta (VIC)
6th. Graeme & Michelle Davidson (NZ)
2000
1st. Jason Thomas & Erin Lowe (WA)
2nd. Darren & Lecia Putland (VIC)
3rd. Paul & Sharon Hearn (NSW)
4th. Stuart Himing & Stefanie Kurta (VIC)
5th. Greg Moses & Leisha Innes (VIC)
6th. Brad & Belinda Sanders (VIC)
1999
1st. Jason Thomas & Erin Lowe (WA)
2nd. Darren & Lecia Putland (VIC)
3rd. Darryl Davenport & Justine Miller (WA)
4th. Paul & Sharon Hearn (NSW)
5th. Greg Moses & Leisha Innes (VIC)
6th. Stuart Himing & Stefanie Kurta (VIC)
1998
1st. Jason Beaman & Penny Bowden (VIC)
2nd. Darren & Lecia Putland (VIC)
3rd. Darryl Davenport & Justine Miller (WA)
4th. Paul & Sharon Hearn (NSW)
5th. Greg Moses & Leisha Innes (VIC)
6th. Luke Perkins & Cherrie Kissitch (QLD)
1997
1st. Jason Beaman & Penny Bowden (VIC)
2nd. Gordon Gilkes & Kylie Wall (NSW)
3rd. Luke Perkins & Cherrie Kissitch (QLD)
4th. Darren & Lecia Putland (VIC)
5th. Anthony Pepers & Stefanie Kurta (VIC)
6th.
1996
1st. Jason Beaman & Penny Bowden (VIC)
2nd. Gordon Gilkes & Terri Swenson (NSW)
3rd. Luke Perkins & Cherrie Kissitch (QLD)
4th. Darren & Lecia Putland (VIC)
5th. Glenn & Radmilla Foote (VIC)
6th. Anthony Pepers & Stefanie Kurta (VIC)
1995
1st. Russell & Gayle Mayberry (VIC)
2nd. Gordon Gilkes & Terri Swenson (NSW)
3rd. Greg Moses & Leisha Innes (VIC)
4th. Jason Beaman & Julie Freeman (VIC)
5th. Ross Reik & Kylie Wall (NSW)
6th. Luke Perkins & Cherrie Kissitch (QLD)
1994
1st. Russell & Gayle Mayberry (VIC)
2nd. Gordon Gilkes & Terri Swenson (NSW)
3rd. Jason Beaman & Julie Freeman (VIC)
4th. Greg Moses & Leisha Innes (VIC)
5th. Glenn & Radmilla Foote (VIC)
6th. Justyn & Amanda Manderson (QLD)
1993
1st. Colin & Maria Pople (NSW)
2nd. Russell & Gayle Mayberry (VIC)
3rd. Gordon Gilkes & Terri Swenson (NSW)
4th. Ross Reik & Kylie Wall (NSW)
5th. Greg Moses & Leisha Innes (V(C)
6th. Graeme & Frances Rieusset (WA)
1992
1st. Anthony & Martha Egan (VIC)
2nd. Colin & Maria Pople (NSW)
3rd. Dallas & Anne Williams (VIC)
4th. Ray McMahon & Diana Fisk (NSW)
5th. Ross Reik & Kylie Wall (NSW)
6th. Glenn & Radmilla Foote (VIC)
1991
1st. Anthony & Martha Egan (VIC)
2nd. 
3rd.
4th.
5th.
6th. Robert Street & Elizabeth Green (VIC)
1990
1st. Mark & Annemarie Wilson (VIC)
2nd. Anthony & Martha Egan (VIC)
3rd. Dallas & Anne Williams (VIC)
4th. Colin & Maria Pople (NSW)
5th. Robert McKay & Lyn Davies (NSW)
6th. George Jackson & Marilyne Gray (VIC)
1989
1st. Mark & Annemarie Wilson (VIC)
2nd. Brent & Jenni Olifent (VIC)
3rd. Robert Mackay & Debbie Coleman (NSW)
4th. Les & Keryn Foley (NSW)
5th. Brian Akers & Lyn Davis (NSW)
6th. Steven Jones & Marie Wilcox (VIC)
1988
1st. Mark & Annemarie Wilson (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1987
1st. Wayne Douglas & Mercia Eva (VIC)
2nd. Ray & Sue McMahon (NSW)
3rd. Neil & Petra Ackland (SA)
4th. 
5th.
6th.
1986
1st. Wayne Douglas & Mercia Eva (VIC)
2nd. Malcolm Batty & Charme Burdekin (VIC/NSW)
3rd. 
4th.
5th.
6th.
1985
1st. Wayne Douglas & Mercia Eva (VIC)
2nd. Malcolm Batty & Charme Burdekin (VIC/NSW)
3rd. Gary & Babette Hatcher (NSW)
4th. Brad & Dianne Cherrie (NSW)
5th. Ray & Sue McMahon (NSW)
6th. Ricky Cuthbert & Sue Scott (Victoria)
1984
1st. Peter & Debbie Todd (NSW)
2nd. Wayne Douglas & Jennifer Mulready (VIC)
3rd. Gary & Babette Hatcher (NSW)
4th. Malcolm Batty & Charme Burdekin (VIC/NSW)
5th. Gary Maher & Debbie Sullivan (NSW)
6th. Michael & Elizabeth Rye (NSW)
1983
1st. Peter  & Debbie Todd (NSW)
2nd. 
3rd. Wayne Douglas & Jenny Mulready (VIC)
4th.
5th.
6th.
1982
1st. Peter & Debbie Todd (NSW)
2nd.
3rd.
4th.
5th. Wayne Douglas & Jenny Mulready (VIC)
6th.
1981
1st. Dennis Kenny & Angela Dick (VIC)
2nd. Peter & Debbie Todd (NSW)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1980
1st. Graham & Meryl Thomas (VIC)
2nd. Peter & Debbie Todd (NSW)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1979
1st. Graham & Meryl Thomas (VIC)
2nd. Dennis Kenny & Angela Dick (VIC)
3rd. Peter & Debbie Todd (NSW)
4th.
5th.
6th.
1978
1st. Graham & Meryl Thomas (VIC)
2nd. Dennis Kenny & Angela Dick (VIC)
3rd. Peter & Debbie Todd (NSW)
4th.
5th.
6th.
1977
1st. Graham & Meryl Thomas (VIC)
2nd. Robert McKay & Adele Fraser (NSW)
3rd. John & Lynda Russell (VIC)
4th.
5th.
6th.
1976
1st. Graham & Meryl Thomas (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1975
1st. Graham & Meryl Thomas (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1974
1st. Ray Stevens & Jennifer Mulready (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1973
1st. Robert & Pamelia Courts (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1972
1st. Robert & Pamelia Courts (VIC)
2nd. 
3rd.
4th.
5th.
6th.
1971
1st. Robert & Pamelia Courts (VIC)
2nd.
3rd.
4th. Jim Ward & Marion Hinitt (NSW)
5th.
6th.
1970
1st. Bernard Reilly & Jan Sturgeon (VIC)
2nd. Robert & Pamelia Courts (VIC)
3rd. Graham Pike & Madeleine Bonaguro (SA)
4th. J & B Chapman
5th. T. Hannell & R. Clarke
6th. G.Greening & W.Riddell
1969
1st. Bernard Reilly & Jan Sturgeon (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1968
1st. Robert & Pamelia Courts (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1967
1st.
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1966
1st. Graham & Marjorie Kavanagh (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1965
1st. Steve & Meryl Pazis
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1964
1st. Steve & Meryl Pazis
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1963
1st. Max Bond & Norma Connelly (VIC)
2nd. Robert & Pamelia Courts (VIC)
3rd.
4th.
5th.
6th.
1962
1st. Derek Harris & Rosemary Carberry 
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1961
1st. Graham & Marjorie Kavanagh (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1960
1st. Robert Courts & Pamelia Rose (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1959
1st. James & Terry Fahey
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1958
1st. Barrie & Joan Marr (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1957
1st. James Fahey & Terry Mather
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1956
1st. John Renfrew & Kaye Russell
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1955
1st. Don & Maybelle McLaughlan (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1954
1st. Gordon Erskine & Joyce Patterson
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1953
1st. 
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1952
1st. 
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1951
1st. 
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1950
1st. 
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1949
1st. James & Molly Fahey 
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1948
1st. Norm & Beatrice Chapple (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1947
1st. Norm & Beatrice Chapple (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1946
1st. Norm & Beatrice Chapple (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.
1945
1st. Norm & Beatrice Chapple (VIC)
2nd.
3rd.
4th.
5th.
6th.